​طراحی نمای ساختمان

​مرجع یکپارچه انجام پروژه‌های طراحی نما و معماری در سراسر کشور

​​ارائه خدمات غیرحضوری و آنلاین طراحی نمای ساختمان برای حفظ سلامت شما

​متخصص طراحی نماهای حرفه‌ای ساختمان و اخذ تاییدات کمیته نما در کوتاه‌ترین زمان با کمترین هزینه

آسان طراح

دفتر آسان طراح مفتخر است که با بستر سازی های فضای کسب و کار نوین و با رویکرد یکپارچه سازی فضای طراحی و معماری کشور و ایجاد فرصتهای شغلی برای تمام طراحان حرفه ای و فارغ التحصیلان دانشگاهی؛ این امکان را برای شما سازندگان و فعالان عرصه ساختمان فراهم آورد که کلیه پروژه های طراحی و محاسباتی در سطوح کیفی مختلف را به تناسب زمان و مقدار هزینه مد نظر شما، به دست معماران و دفاتر معماری صاحب نام در کل کشور طراحی نموده و به آسانی در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آخرین نمونه‌های طراحی نمای ساختمان

طراحی نما ساختمان مسکونی شاهد

​ساختمان مسکونی شاهد​

طراحی نمای ساختمان مسکونی کیوان

​ساختمان مسکونی کیوان​

طراحی نما مجتمع تجاری ونک

​مجتمع تجاری ونک

​مزایا و برتری‌های کار با مجموعه آسان طراح

​مشاوره رایگان طراحی نما و داخلی

​دفتر خدمات طراحی و کارشناسان مجموعه آسان طراح این نوید را به شما کارفرمایان و سازندگان فعال در عرصه ساختمانی می‌دهد که مشاوران خوب و قابل اعتمادی برای پروژه های شما بوده و با حضور در محل پروژه های شما، بدون در نظر گرفتن بعد مسافت و در تمام ساعات کار اداری شما را در دستیابی به خواسته ها و ایده‌هایتان یاری می‌نمایند.

​انتخاب کیفیت مورد نظر

ارائه بالاترین کیفیت مورد انتظار در طراحی‌های انجام یافته توسط متخصصین دکوراتیو و مهندسین طراحی این مجموعه با سطوح کیفی متفاوت و متنوع؛ به شما این امکان را می‌دهد که با صرف حداقل هزینه ها نیز کلیه خواسته های شما در زمینه طراحی و جزئیات اجرایی برآورده گردیده و تا بهترین کیفیت ها و ایده های خاص نیز قابل ارتقاء ‌باشد.

​کوتاه کردن زمان انجام کار

آسان طراح با داشتن طراحان حرفه ای و همکاری با دیگر دفاتر معتبر طراحی، زمان انجام پروژه های طراحی را به حداقل رسانده و با آگاهی از تمامی ضوابط مختلف شهرداری این نوید را به شما می‌دهد که طراحی های انجام شده توسط این دفتر بدلیل بهینه بودن، شما را از پرداخت هزینه های مضاعف برای ادیت و اصلاح طرح های معماری بی‌نیاز نماید.

​بسیار خوب! حالا با هم مراحل ثبت سفارش تا طراحی نمای ساختمان شما و تائید جواز آن را مرور می‌کنیم.

​​​1

​مشاوره رایگان تلفنی

کارشناسان و مشاوران تیم آسان طراح پس از کسب اطلاع از نوع درخواست و خدمات مورد نظر شما،

به آسانی شما را در جریان چگونگی روند کار طراحی قرار داده و مقرون به صرفه ترین راهکارها را در کوتاه ترین زمان طراحی و شیوه‌های اجرایی به شما پیشنهاد خواهند داد.

2

​ثبت سفارش طراحی نما

پس از اینکه شما با شیوه کار مجموعه آسان طراح تا اندازه ای آشنا شدید، حالا میتونید به راحتی سفارش کاری خودتون رو هم از اپلیکیشن آسان طراح و هم از طریق  لینک مستقیم همین صفحه ثبت کنید؛ و شما هم یکی از برندگان باشگاه مشتریان آسان طراح باشید.

3

​نهایی کردن طراحی و جواز

تیم پشتیبانی آسان طراح پس از بررسی نظرات و خواسته های شما و رایزنی های اولیه، تمام توان مهندسین خود را بکار می‌گیرند تا پس از تهیه اتد های نهایی و جلب رضایت کارفرما، طرح نهایی و جزئیات اجرایی را آماده کرده و در اولین زمان ممکن تمامی مجوز های لازم را از کمیته نما و یا مراجع ذیربط اخذ نمایند.

​نمونه‌های طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان مسکونی عطا

​ساختمان مسکونی عطا

طراحی نمای ساختمان مسکونی کیوان

​ساختمان مسکونی کیوان

طراحی نمای ویلا مسکونی توسکا

​ویلا مسکونی توسکا

​“

​نظرات ​آخرین مشتریان

​​مهندس ​عزیزی - ​​مدرسه ​دانشمند

در طی چند سال اخیر که بنده به اتفاق مهندس تهرانی درگیر ساخت مجموعه فرهنگی - ورزشی دانشمند بودیم با جناب مهندس و دفترشون اشنا شدیم​، بالغ بر ​۲۰۰ اتد اجرایی مختلف برای نما، لابی، کافی شاپ، بخش اموزش و حتی منزل شخصی خودم رو از ایشون گرفتیم و با همت تیم اجرایی آسان طراح بخش اعظمی از کار رو به اتمام رسوندیم.

​​مهندس شیرازی - ​غرب تهران

من بیشتر از ​۱۰ ساله با این مجموعه کار میکنم. از طراحی منزل پدری گرفته تا نقشه و جواز تمام پروژه های اجراییم و حتی ویلای شخصی خودم در انزلی رو تیم مهندس چراغی زحمتش رو کشیدند و همین اخرین پروژه ای که در ستارخان مشارکت کردم رو هم به دفتر ایشون سپردم. میتونم با صراحت بگم اصلا ما به دفتر دیگه‌ای فکر نمیکنم.

​​مهندس طاهری - ​شرق تهران

جناب مهندس چراغی و پرسنل دفتر ایشون نه تنها طراح های خوش ذوقی هستن ،در اجرا هم حرفه ای عمل میکنند و تا الان یکی از بهترین مشاوران من برای خرید مصالح دسته اول و قیمت مناسب بودند.

​تضمین بازگشت وجه تا ۳۰ روز بدون هیچ سوالی!

یکی از امتیازات بزرگ مجموعه آسان طراح، تضمین ارائه خدمات طراحی تا زمان رضایت مشتری است؛ بدین صورت که ما طراحی های اولیه را بر اساس خواسته ها و نمونه های ذهنی شما طراحی می‌کنیم، و نتیجه را در کنار شما ادیت خواهیم کرد و در صورت لزوم نیز باز طراحی خواهیم نمود؛ که ادیت نهایی طرح همان طرح دلخواه شما باشد و برای تهیه نقشه‌ها و جزئیات اجرایی آماده شود.

به جهت تضمین اجرایی طرح نهایی و نقشه های اجرایی نیز ما تا انتهای پروژه در کنار شما خواهیم بود.

فرصت ثبت سفارش غیر حضوری با ۲۰٪ تخفیف

00
​روز
00
ساعت
00
دقیقه
00
ثانیه

​ما ​در همه‌ی مراحل طراحی نما ​همراه با شما​ هستیم

​با تکمیل فرم زیر از مشاوره‌ی رایگان ما در طراحی نمای ساختمان خود بهره‌مند شوید.

در مجموعه آسان طراح ما برای شما قیمت تعیین نمی‌کنیم، و این شما هستید که با توجه به کیفیت مورد نظر خودتون قیمت نهایی طراحی را مشخص و تعیین می‌کنید.

​با ما در تماس باشید

​خدمات آسان طراح

اخذ تاییدیه کمیته نما شهرداری

دریافت مجوز کمیته نما شهرداری

​دریافت تائیدیه از کمیته نما شهرداری

این روز ها یکی از دغدغه های بسیاری از مالکان و سازندگان، اخذ مجوز تایید نما از کمیته نمای شهرداری ها است؛ چرا که انجام این کار و تهیه نقشه‌های طراحی نما زمان بر بوده و شروع کار ساختمانی را به تاخیر می‌اندازد.که در اصطلاح به روند طراحی نمای ساختمان معروف شده است. ولی مجموعه آسان طراح این مسئله را نه تنها با سرعت بخشیدن به کار و پیگیری های مستمر تیم مجرب خود مرتفع نموده، بلکه با ارائه طرح‌های ایده آل و مطابق با نیاز و سلیقه کارفرمایان و مراجعین خود با تهیه تمام مدارک لازم برای کمیته نما و دیتیل‌های اجرایی نما، باعث کاهش وقت و هزینه های باز طراحی نماهای ساختمانی نیز گردیده است.

طراحی نما کلاسیک

طراحی نما و نماسازی با مصالح سنگ روشن و المانهای سنتی با فرهنگ بومی ایرانی، همواره مورد توجه بوده و هست.  اما این روز ها در نمای شهری شاهد نماهایی با عناصر الهام گرفته شده از فرهنگ غرب و المانهای نماسازی رومی و یونانی هستیم که به عنوان طراحی نمای رومی نیز شناخته می‌شوند ؛ که مخاطبان خود را نیز در بازار های ساختمانی کماکان دارند.

طراحان خلاق دفتر آسان طراح این موضوع را با پیوند دادن عناصر معماری ایرانی و بومی، رنگ و بوی تازه ای بخشیده اند و در عین حال که می‌توان از آنها در نما سازی شهری بهره برد، باید گفت اینگونه نما سازی همچنان می‌تواند چشم نواز شهر ها و کوچه‌های شما باشد.

طراحی نما کلاسیک

​طراحی نمای کلاسیک

​طراحی نمای آجری (نما سازی با آجر)

​طراحی نمای آجری

​​طراحی نمای آجری

آجر و آجر کاری نمای ساختمان پیشینه بسیار کهن در فرهنگ و سلیقه ما ایرانی ها داشته و دارد؛ و اینکه برای ساختمان‌های شهری ما مجددا فرصتی برای بازگشت به همان الگوهای دوست داشتنی و گرم فراهم شده، مایه سرافرازی ما ایرانی هاست.

آسان طراح نیز این فرصت را هم برای خود و هم برای شما سازندگان و فعالان صنعت ساختمان مقتنم شمرده و با ارج نهادن به این سنت کهن، تمام نیرو و توان طراحان صاحب ذوق خود را در اوج شکوفایی این کهن یار نو جلوه، به طراحی می‌کشد.

طراحی نما ترکیبی (نمای مدرن)

همه ما از یک طرح دلنشین و زیبا سخن میگوئیم؛ اما این زیبایی در چه چیزی نهفته است را باید از صاحبان فن و قلم پرسید. ترکیب ایده‌های خلاق با مصالح نوین، پیشکش دست توانای مهندسین این مجموعه است؛ که چگونه سادگی نهفته در درون ایده های خود را به بهترین شکل برای شما مخاطبان صاحب ذوق شکوفا می‌کنند.

طراحی نمای ترکیبی

​طراحی نمای مدرن و ترکیبی

ساختمان‌های در دست انجام

​ساختمان شکوفه

اخذ جواز و تهیه نقشه های معماری و سازه در مرحله اول

تهیه نقشه های طراحی نما و طراحی های داخلی و دیزاین فضاهای تفریحی و بازی در فاز دوم


مکان پروژه:   ​همت، سردار جنگل، خ​ ایران زمین ​

​مالکین:        آقایان شیرازی و چاوشی

​طراحی نمای خارجی و بیرونی مهد کودک

فضاهای خاص فرهنگی برای کودکان و به طور خاص مهد های کودک، نقش بسیار تاثیر گذاری در روحیه و نشاط کودکان دارد به طوری که فرزندان ما به آسانی با شخصیتهای کارتونی و عروسکی محیط اطرافشان ارتباط احساسی برقرار می‌کنند و این حس دوست داشتنی را سالها در ذهن خود پرورش می‌دهند. ما هم به این موضوع باور داریم که دفاتر طراحی نیز از این حس زیبایی الگو می‌گیرند و می‌توانند انتقال دهنده و پرورش دهنده هرچه بهتر این احساس پر شور به فرزندان باشند.

طراحی نمای بیرونی مهدکودک

​طراحی نمای مهد کودک

​طراحی نمای فست فود و تهیه غذا

طراحی نمای فست فود

طراحی نمای فست فود

ما میدانیم که یکی از ارزشمند ترین حواس تشخیص و تحلیل، چشمان ما هستند و آنچه مسلم است چشم ها معیار شناخت زشتی و زیبایی هستند و این موضوع را می‌توان در طراحی فضاهای متعدد و متنوع به سادگی مشاهده کرد؛ مشاوران بزرگ بازاریابی دنیا و همچنین مهندسین معماری نیز این موضوع را با تاکید و حساسیت زیادی در کارهای خود وارد کرده و برای هر فضایی از المانهای بصری تاکید کننده و تداعی کننده برای در یاد ماندن مکانها و خدمات استفاده می‌کنند؛ که یکی از بهترین نمونه های آن طراحی نمای فست فود ها، رستوران ها و مراکز سرو غذا هستند.

سایت تخصصی طراحی نمای آسان طراح مفتخر به ارائه خدمات خاص برای پروژه های خاص شماست.

​طراحی نما یک طبقه (طراحی نمای ویلا)

ساختمانهای یک طبقه یا به اصطلاح امروزی، ویلایی؛ جزو بهترین نمونه های طراحی و نماسازی محسوب میشود؛ چرا که بنا به سلیغه و خواسته کارفرمایان پروژه، طراحان و ایده پردازان حرفه ای نیز بال پرواز اندیشه های نوین خود را باز میکنند و در این فضا به شکوفایی اندیشه هایشان می‌نشینند. طراحی ویلا در تهران و سایر شهر ها نه تنها با تنوع در سبک های سنتی، کلاسیک، مدرن، و ترکیبی می‌توانند طراحی شوند؛ بلکه در چیدمان فضاهای داخلی و طراحی پلان نیز قابلیت ایجاد تنوع و سیالیت را دارد.

ما به شما کارفرمایان محترم در زمینه طراحی نمای ساختمان ویلایی پیشنهادات بسیار متنوع و ارزشمندی را آماده ارائه نموده ایم؛ با شرکت متخصص طراحی نمای ویلایی آسان طراح همراه باشید.

طراحی نمای ویلا

​طراحی نمای ویلا و ساختمان یک طبقه

​طراحی نمای ساختمان جنوبی و شمالی تهران

​طراحی نمای ساختمان

​​طراحی نمای ساختمان

نما سازی در بستر شهری به لحاظ رعایت اصول شهرسازی این تنوع را در طراحی ایجاد نموده که ما ساختمانهایی را در دو سوی یک خیابان یا کوچه داشته باشیم که امکان ورود به حیاط و یا ورود مستقیم به ملک را دارند و در اصطلاح به نمای ساختمان شمالی و یا نمای ساختمان جنوبی متمایز شده‌اند؛ که این تنوع باعث زیبایی هرچه بیشتر معابر شهری نیز می‌شود. ما در دفتر طراحی آسان طراح شما را به فستیوال طراحی نماهای شهری دعوت می‌‎کنیم.

​آسان اپ (به‌زودی)

​با اپلیکیشن آسان اپ به آسان سفارش‌های طراحی نما و دیگر خدمات خود را ثبت کنید

قیمت طراحی نمای ساختمان ​با سطح کیفی مختلف


این روزها بدلیل تعدد دفاتر و مهندسین و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معماری و عمران، بازار طراحی نما های ساختمان و طراحی های داخلی منازل و یا حتی طراحی به جهت بازسازی منازل نیز رونق زیادی پیدا کرده است؛

اما آنچه مسلم است تاثیر سوابق شغلی و حرفه ای برای کاربران نرم افزار های طراحی و دفاتر و شرکتهای مشاوره معماری و عمران در جذب مخاطب و سفارش دهندگان اینگونه درخواست ها بسیار حائز اهمیت بوده و هست. و این امر تاثیر مستقیمی در قیمت طراحی نمای ساختمان تمام شده ​و سایر طراحی های داخلی و خارجی و محوطه سازی دارد؛

از گفته های فوق میتوان اینطور نتیجه گرفت که هرچه تعداد طرح های اجرایی و سوابق شغلی یک طراح یا یک دفتر طراحی بیشتر و رضایتمندی مشتریان ایشان بیشتر باشد و در این عرصه از معروفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار باشند، به همان نسبت نیز اجرت المثل کارها و خدماتی که انجام میدهند نیز بیشتر خواهد بود؛ اما اگر بخواهیم معیار و مکیال کلی برای قیمت نهایی طراحی های نما در شهرهای بزرگ و کلان شهرهایی همچون تهران، تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز و سایر شهرهای اینچنینی پیدا کنیم  باید به مبالغی متناسب با متراژ ، معادل ( از قرار هر متر مربع طراحی بین ​​۱۰.۰۰۰ تومان  تا ​۲۵.۰۰۰ تومان ) میرسیم؛ که این عدد در متراژ سطح ضرب شده و مبلغ نهایی طرح حاصل می‌شود.

 اما عوامل و متغیر هایی همچون میزان سادگی و یا پیچیدگی طرح، دشواری ارائه نقشه های اجرایی و اجرا، سطح کیفی رندر ها و خروجی های نهایی طرح نیز از دیگر عواملی هستند که تاثیر بسزایی در قیمت نهایی طراحی های معماری خواهند داشت.

​مطالب و بحث های تکمیلی

در این بخش بدلیل ضرورت دانستن مطالب مهم زیر بنایی و آکادمیک در خصوص مسئله طراحی نما، لازم دانستیم  چند نمونه از تعاریف و مطالبی که در خصوص نما و نما سازی مطرح میشود را با جزییات بیشتری مطرح کنیم،با این امید که شاید برای شما خوانندگان و کسانی که به نوعی با موضوع طراحی نما درگیر هستند مفید و سودمند باشد.

نمای ساختمان چیست؟

بطور کلی به هر قسمت از بخش خارجی یک ساختمان که از معبر‌های عمومی و گذر‌ها قابل رویت باشد نما گفته می‌شود؛ و ممکن است یک بنا با دو یا سه معبر یا گذر همجوار باشد که به همین ترتیب به ساختمانها نیز یک بر، دو بر ( یا دو نبش ) یا سه بر گفته می‌شود.

​انواع نما​ی ساختمان

معمولا نماهای ساختمانی را از چندین جنبه و دیدگاه تقسیم بندی نموده یا مورد دسته بندی قرار میدهند؛ مواردی همچون:

 • کاربری ساختمان
 • شامل ساختمان‌های: مسکونی، اداری، تجاری، خدماتی، ویلایی و تفریحی، درمانی و یا برج‌های مخابراتی و تفریحی
 • تعداد طبقات ساختمان
 • شامل ساختمانهای: یک طبقه ویلایی، دو طبقه، سه تا نه طبقه مسکونی، برج های مسکونی و برج های مخابراتی و...
 • شیوه و زمان ساخت بنا
 • شامل ساختمان‌های: خانه روستایی، خانه قدیمی شهری، خانه قدیمی سنتی، خانه های تاریخی و ساختمانهای مدرن امروزی
 • ​انواع بنا از دیدگاه ایستایی در استحکام
 • ​شامل ساختمانهای: سرپناه کپرهای حاشیه نشین، خانه های خشتی روستایی، خانه های مصالح بنایی با تیرهای چوبی، ساختمان‌های مصالح بنایی دیوار باربر، ساختمان‌های با سازه تیر و ستون، ساختمان‌های مصالح مدرن و ساختمان‌های پیشرفته با سازه های فضا کار
 • بر اساس زمان ساخت
 • ساختمان‌های تاریخی، بناهای قدیمی، بناهای سنتی، بناهای قدیمی دارای ارزش شیوه معماری و ساختمان‌های امروزی
 • ​از لحاظ فرهنگ‌ بومی محل احداث بنا
 • شامل ساختمان‌های: بناهای محلی، بناهای بومی محلی، ساختمانهای سازگار با اقلیم، ساختمانهای به شیوه غیر بومی و وارداتی
 • ​از لحاظ شیوه نما سازی بنا
 • شامل: بناهای با مصالح خشتی و بومی، بناهای سنگی محلی، بناهای آجری سنتی ، ساختمانهای با نمای ترکیبی الحاقی که بیشتر ساخت و سازهای اخیر به دلیل جداسازی اسکلت بنا از نمای خارجی، از این روش برای نماسازی استفاده می‌شود و مصالح نماسازی چندان ارتباطی با مصالح بکار گرفته شده در اسکلت و کلیت بنا ندارد.

​تقسیم بندی بناهای ساختمانی بر اساس طرح نما سازی آن

نما سنتی

طراحی نمای سنتی

​طراحی نمای سنتی

در نما سازی سنتی  به ساختمان‌هایی که در اجزای بیرونی و نمای آن از مصالح سنتی و بومی یک منطقه خاص و یا شیوه نیارش و ترکیب بندی یک منطقه خاص استفاده شود را نمای سنتی می‌گویند؛ که بسته به مواردی که نما از آن متاثر گردیده است شامل تقسیماتی می‌گردد که میتوان به مواردی همچون: نماهای سنتی بر اساس مصالح بنایی : آجری، سنگی، چوبی، اندود سیمان و گچ یا ترکیبی از موارد ذکر شده

نماهای سنتی برگرفته از شیوه معماری خاص منطقه ای با بازشو ها و بیرون زدگی های مختص یک منطقه و یا یک فرهنگ

نما کلاسیک

طراحی نمای کلاسیک

​طراحی نمای کلاسیک

نمای کلاسیک به نماهایی اتلاق میشوند که در آنها عناصر و المان‌های بکار گرفته شده از یک منطقه اقلیمی مشخص و یا یک فرهنگ خاص که سالیان متمادی از آنها در ساخت و سازهای یک منطقه اقلیمی و یا فرهنگی استفاده می‌شده بکار رفته باشد.

این موضوع را می‌توان به عنوان گوشه ای از معماری نماسازی سنتی دانست؛ با این تفاوت که شیوه نماسازی سنتی در داخل یک کشور برای مردمان و فرهنگ آن منطقه معنای واحد و قابل درکی دارد؛ ولی نمای کلاسیک ممکن از یک فرهنگ بیگانه و یا حتی از یک کشور دیگری الهام گرفته شده و در یک کشور و منطقه دیگری با خصوصیات و عناصر کشور مبدا ساخته و نماسازی گردیده و تفاوت چشمگیری با فرهنگ محلی که ساختمان در آن واقع گردیده داشته باشد.

نمای مدرن

طراحی نمای مردن

​طراحی نمای مدرن

​نمای مدرن و بطور کلی ساختمان‌های با سبک مدرنیم به ساختمان‌ها و نماهایی اتلاق میگردد که در آنها یا از شیوه معماری و متریال و مصالح نوین و جدید استفاده شده باشد و یا بدین معنی است که در ترکیب بندی عناصر آن از هیچ یک از المان‌ها و شیوه های فرهنگی کهن و بومی الهام نگرفته باشد و چیزی را از گذشته یک فرهنگ یا منطقه در ذهن مخاطب تداعی نکند؛ که به این نوع طراحی در اصطلاح طراحی نمای مدرن گفته می‌شود.

​نمای نئوکلاسیک

طراحی نمای نئوکلاسیک

​طراحی نمای نئوکلاسیک

​بکار گیری یادواره های نماهای سنتی و بومی با دیدگاه های مدرن و نوآورانه در چیدمان عناطر و المان‌های بکار گرفته شده در ساختمان‌ها و نماهای سنتی یک فرهنگ خاص را در اصطلاح معماری یا نماسازی به شیوه نئوکلاسیک میگویند که در عین حال که مصالح مدرن و دیدگاه های جدیدی در ساخت آن دیده میشود، میتوان برداشت‌هایی از فرهنگ قدیم و سنتی نیز از آن داشت. این شیوه از نما سازی را  ( اگر در شیوه بکارگیری الگوهای سنتی آن درست و بجا استفاده شده باشد) میتوان نقطه تعادلی بین معماری سنتی و مدرن دانست.

​نمای ترکیبی

طراحی نمای ترکیبی

​طراحی نمای ترکیبی

در ساخت نمای ساختمان اگر از مصالح و متریال‌های نوین و ترکیب بندی ها و قاب بندی های هندسی و منتظم و یا نامنظم و همچنین عناصر غیر کارکردی در نما سازی که صرفا جنبه تزئینی دارد بکار گرفته شود را در اصطلاح نماسازی ترکیبی می‌گویند؛ که این متریالها میتوانند مدرن، سنتی و یا شیوه های نوین اجرایی باشند.

نمای خشک

طراحی نمای خشک

​طراحی نمای خشک

امروزه بدلیل قابلیت‌های بوجود آمده در بکارگیری عناصر و متریالهای ساختمانی بصورت غیر ملاتی و خشک، شیوه ای تحت عنوان نماسازی خشک و یا نمای خشک وارد عرصه نوین ساختمان سازی شده که این امر در بعضی موارد با خوش اقبالی و در بعضی موارد نیز با بد اقبالی و کم توجهی مواجه گردیده است. 

در این روش با استفاده از یونیت ها، قاب ها و فیکسچر های مخصوصی میتوان مصالح اصلی تشکیل دهنده جداره نما ( سنگ، سرامیک، چوب، آهن و ...) را روی یکدیگر سوار نمود چنانکه نیازی به استفاده از مصالح تر همچون سیمان، دوغاب، ملات و غیره نباشد.

​نمای سبز

طراحی نمای سبز

​طراحی نمای سبز

​یکی از کمبود فضاهای شهری استفاده از طبیعت و فضای سبز در دنیای ماشینی و الوده امروزیست
منظور از نمای سبز استفاده از عناصر و الگو هایی است که نمود فضای سبز و پویایی را به بیننده انتقال میدهد
و باعث ایجاد شور و اشتیاق در بیننده و ساکنین میشود
و این میتواند در عناصر بسیار ساده ای مثل گلدان، بالکن، پاسیو و یا بام سبز نمودارشده و حال و هوای شهر را متغییر کند
نوع دیگر نماسازی سبز استفاده از متریال هایی برای نگهداری یا ذخیره  انرژی است.

​طراحی نما با تری دی مکس

​طراحی نما با تری دی مکس

​​طراحی نما با تری دی مکس

نرم افزار پر قدرت و محبوب تری د​ی مکس به جهت تولید زوایا و نقاط دید ویژه و دارا بودن موتور رندر های بسیار متنوع و قوی هم برای کاربران معماری و هم برای سایر کاربران گرافیکی از جذابیت های خاصی برخوردار است و برای طراحی های نما سازی ساختمان و طراحی های داخلی و مسکونی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

​طراحی نما در اتوکد

​طراحی نما در اتوکد

​​طراحی نما در اتوکد

طراحی نما با نرم افزار ترسیمی اتوکد هم طراحی در فضای 2 بعدی و 3 بعدی را برای کاربران خود فراهم می‌کند و هم در عین حال با قابلیت و امکان اندازه گذاری و ترسیم جزئیات اجرایی، این نوع طراحی را برای سازندگان و استفاده کنندگان نهایی آن کاربردی تر نموده است.

نرم افزار های طراحی نما

نرم افزار های طراحی نما

​نرم افزار های طراحی نما

تاریخ طراحی در فضای مجازی و یا همان طراحی با کامپیوتر یا رایانه قدمتی در حدودا هشتاد ساله دارد و استفاده از یارانه برای کاربری های عمومی و معماری، سالها بعد از جنگ جهانی دوم رواج پیدا کرد؛ اما این روزها با ورود قلم های نوری و لیزری نیز همچنان به سمت نوآوری و پیشرفت در حرکت است.

امروزه از نرم افزار های متعددی برای طراحی نما و نمایش واقعی فضای مجازی استفاده می‌شود که از آن جمله نرم افزارهایی همچون : اتوکد، تری دی مکس، راینو، رویت در کشور ما بیشترین طرفداران و کاربران را به خود اختصاص داده است.